• Psikanalitik Psikoterapist
  • Klinik Süpervizör

Deniz Coşan, İstanbul’da Uzman Klinik Psikolog olarak çalışmaktadır.

Uluslararası Psikanaliz Birliği’ne (IPA) bağlı İstanbul Psikanaliz Derneği’nde (İPD) Formasyonda Psikanalisttir.

Yetişkinlere bireysel olarak Türkçe ve İngilizce, yüz yüze ve çevrimiçi psikolojik danışmanlık, psikoterapi ve psikanaliz uygulamaktadır. Psikanalitik yönelimli çalışan psikoterapistlere klinik süpervizyon vermektedir.

Blog sayfamı ziyaret ettiniz mi?

Yazıları incelemek için lütfen buraya tıklayın. ~ Blogspot yazıları için ise buraya tıklayın.

LinkedIn sayfamı ziyaret ettiniz mi?

  • Klinik Psikoloji -Yetişkinlere yönelik-, MA
  • Psikolojik Danışmanlık, MSc
  • Psikoloji, BA
  • Sosyoloji, BA

Deniz Coşan, İstanbul Kabataş Erkek Anadolu Lisesi’nde okudu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji ve Sosyoloji çift anadal lisans programını tamamladı ve Danimarka’da bulunan Kopenhag Üniversitesi’nde Erasmus programı dahilinde Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde bir dönem tamamladı. Lisans tezini Psikoloji alanında “Melankoli ve Yaratıcılık arasındaki İlişki” üzerine yaptı.

İngiltere’de bulunan Keele Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisansını (MSc in Counselling Psychology) okudu. Yüksek Lisans tezini “Türkiye’de Psikoterapi Algısı” üzerine yaptı. Yüksek Lisans staj programı dahilinde İngiltere’de bulunan Place2Be, United Churches of Healing Ministry ve LGF Manchester kurumlarında yetişkinlere, çocuk ve ergenlere yönelik psikolojik danışmanlık yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra Yedikule Psikiyatri Merkezi ve Halıcıoğlu Tıp Merkezi dahil olmak üzere çeşitli tıp, psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde ve özel kliniğinde Uzman Psikolog olarak çalıştı. Psikolojik danışmanlık, psikoterapi ve psikolojik değerlendirme uygulamaları yaptı.

Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı -Yetişkin Alt Dalı- (MA Clinical Psychology, Adult) programını bitirdi. Bu programdaki bitirme projesini “Psikanalitik Çerçeve: Tarihsel Gelişimi ve Klinik Alandaki Önemi” üzerine yazdı. İkinci Yüksek Lisans staj programı dahilinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde yetişkinlere yönelik psikoterapi uyguladı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programı kapsamında psikanalitik psikoterapi eğitimi ve psikanalitik psikoterapi süpervizyonu aldı. İngiltere’de bulunan Keele Üniversitesi’nde ağırlıklı olarak Rogeryen metod olmak üzere Hümanistik Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık ekolüne yönelik eğitim ve süpervizyon aldı. Ek olarak diğer ekollerin de teorik ve klinik açıdan öğretildiği bütüncül bir çalışma programından geçti. Yüksek lisans programı dışında İngiltere’de bulunan çeşitli kurumlardan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, Çözüm-Odaklı Psikoterapi, çocuklar için Oyun Terapi üzerine eğitimler ve sertifikalar aldı. Türkiye’de İstanbul Psikanaliz, Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin (Psike İstanbul) sunduğu Psikanalize Giriş ve Psikanalitik Vaka Çalışmaları eğitimlerini tamamladı. Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) ile Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nden (SPOD) ruh sağlığı alanında cinsel kimlik ve cinsel yönelim ile ilgili başvurularla çalışmaya yönelik eğitim aldı.

Ulusal ve uluslararası kongrelere katıldı ve çalışmalarını sundu.

Çeşitli üniversitelerde Psikoloji, Klinik Psikoloji ve Psikanalitik Kuramlar alanında lisans ve yüksek lisans dersleri verdi.


  • Formasyonda Psikanalist, Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA)

Uluslararası Psikanaliz Derneği’ne (IPA) bağlı İstanbul Psikanaliz Derneği (İPD) bünyesindeki Psikanaliz Formasyonu kapsamında temel ve modern psikanalitik yaklaşımlar, klinik uygulamalar ile ilgili ulusal ve uluslararası seminer, kongre ve süpervizyonlara katılmaya devam etmektedir. Divanda psikanaliz uygulama onayı vardır.

Uluslararası Psikanaliz Çalışmaları Organizasyonu’nun (IPSO World) İstanbul Psikanaliz Derneği (İPD) bünyesindeki Temsilcisi olarak formasyon sürecindeki psikanalistlerin formasyonunu zenginleştirmek için çalışmakta ve psikanalitik çalışmaların düzenlenmesini organize etmektedir.

Psikanaliz alanında yayın ve çeviriler yapmaktadır.


Deniz Coşan - İstanbul Klinik Psikolog

Deniz COŞAN

Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist & Formasyonda Psikanalist

Deniz Coşan, İstanbul’da Uzman Klinik Psikolog olarak çalışmaktadır. Yetişkinlere bireysel olarak Türkçe ve İngilizce, yüz yüze ve çevrimiçi psikolojik danışmanlık, psikoterapi ve psikanaliz uygulamaktadır.

Uluslararası Psikanaliz Birliği’ne bağlı İstanbul Psikanaliz Derneği’nde psikanalitik formasyondadır.